Etyka narodowa jest podstawą etyki międzyludzkiej. Gdzie ona ginie, całe życie społeczne stopniowo się rozkłada, społeczeństwo się atomizuje, wszelkie węzły moralne się zrywają, wzajemne zobowiązania znikają i staje się homo homini lupus.
Blog narodowy
 
strona główna · działy · tagi · o autorze · szukaj · Polacy.eu.org  
 

Polska2013.11.10 14:02 16:44

Ruch "Narodowy" - uwagi krytyczne przed "Marszem Niepodległości"

 

Retoryka Ruchu "Narodowego" to nie tyle kuriozum, co raczej planowe mącenie w głowach młodym, niedoedukowanym patriotom

 
W "linii programowej" Ruchu "Narodowego", znanego lepiej jako Ruch Raz w Roku Maszerujący, nie ma Mickiewicza i nie ma Miłosza. A czy jest tam Dmowski? Czym w ogóle różni się R"N" od PiS?
 
Przedrukowuję na polacy.eu.org mój tekst, w nadziei, że nieliczni porządni Polacy, którzy jeszcze tu zaglądają, a nie mają wyrobionago zdania w kwestii Ruchu "Narodowego", zdołają poszerzyć nieco swój zasób wiadomości o otoczce tego przedsięwzięcia. Pisząc komentarz pod tekstem prof. Wielomskiego Czy Marsz Niepodległości się skurczy? stwierdziłem, że zebrałem tyle kwestii i wątpliwości związanych z niedookreśloną narodowością Ruchu "Narodowego", że warto je zamieścić jako odrębny wPiS na moim prywatnym blogu (tu: Ruch “Narodowy” – uwagi krytyczne przed “Marszem Niepodległości”). Czy Ruch "Narodowy" to emanacja polskości i myślenia narodowego, czy tylko kolejna odsłona PiS-owskiego myślenia - taka wersja radykalna PiS dla zbuntowanej i mocno zdezorientowanej młodzieży? Życzę lektury obfitującej w refleksje.


Dubitacjusz: gdyż cały marsz może zostać przejęty przez Kaczyńskiego i Sakiewicza.
KrzysztofM: Już próbowali. Nie da się. Tak, jak nie da się być trochę w ciąży. Albo się jest za Dmowskim, albo za Józkiem.Pana odpowiedź, Panie Krzysztofie M, sugeruje, że środowiska "maszerujące", czyli głównie ONR, NOP, MW i trochę przystawek "są za Dmowskim". To niezwykle ciekawe spostrzeżenie, dla którego jak dotąd nie znalazłem żadnego potwierdzenia.

Główne postulaty maszerujących to:

- walka z nieistniejącą "komuną" - jeśli ktoś nie wie, dlaczego to idiotyzm, odsyłam do tekstu NARÓD OGŁUPIONY ANTYKOMUNIZMEM czyli: Dokąd maszeruje PiS ramię w ramię z młodymi “narodowcami” i prawicowcami wyhodowanymi przez żydoprawicę - nie widzę tu żadnej różnicy między PiS a Ruchem "Narodowym"; odsyłanie debaty publicznej w środowiskach narodowych na manowce zaplanowane przez "układ okrągłostołowy" (PiS, SLD, PO, PSL)

- rewizjonizm kresowy (dlaczego jest on idiotyzmem - można poczytać w moim szkicu "Patriotyzm Kalego"), komentarze do wypowiedzi Zawiszy (tej: Artur ZAWISZA MARSZ NIEPODLEGŁOŚCI 2012 i kolejnych) nie pozostawiają wątpliwości, że nie chodzi o "obronę polskiej mniejszości", tylko o rewizjonizm: A. Wielomski: "Zawisza, Wilno i Lwów ", L. Skurzak: "O co chodzi Arturowi Zawiszy i Robertowi Winnickiemu?" - te pomysły są emanacją "piłsudczyzny" - znów żadnej różnicy między PiS a R"N" nie widzę

- głupawa "antyruskość" maskowana "antysowieckością" - vide np. Kompromitacja NOP i KNP w Wałczu - znów nie ma tu żadnej różnicy między PiS a R"N"

- orientacja na NATO i USA (naturalna konsekwencja "antyruskości", kreowanej w Polin właśnie w celu betonowania takiej orientacji), patrz Polska, Smoleńsk, Rosja – Winnickiemu i Zawiszy odpowiedź pisana na kolanie (sugeruję też rzucić okiem na tekst Rosja obrońcą wolnego świata, czy krajem trzeciego świata? Modele geopolityczne dla Polski. ); polecam jeszcze uwadze czytelników tekst Oksfordczycy kontra friedmanowcy, czyli ruch w Ruchu (dawniej Narodowym) - znów nie ma tu żadnej różnicy między PiS a R"N"

- kreowanie romantycznego, insurekcyjnego pseudopatriotyzmu na "narodowość" i polskość (jak to robi stajnia PiS i po co: Komu służy ten cały “powstańczy front”?, dodajmy jeszcze dwa teksty traktujące o roli mitów powstańczych w kastrowaniu intelektualnym polskiej sceny politycznej: Powstanie Listopadowe – kult błędów politycznych, fałszywych bohaterów i jego skutki i Powstanie Styczniowe – chybiony patriotyzm i spustoszenia w świadomości narodowej współczesnych Polaków); w jaki sposób R"N" uczestniczy tu w linii PiS? Głównie przez włączenie się w PiSowską propagandę mitu żołnierzy "wyklętych". W jaki sposób jest to działanie szkodliwe, nie dotrze do ludzi wojujących z "komuną" i "ruskimi" (/"sowietami") zbyt łatwo. Niemniej "wyklęci" to kroplówka emocjonalna podłączona przez socjotechników (PiSożytów i "żytoprawicę") zdychającej z racji anachronizmu "antykomunie" - plus metoda zohydzania PRL (prosty zabieg socjotechniczny - zastępowanie analizy porównawczej PRL-III RP emocjami). Deprecjacja osiągnięć społecznych i ekonomicznych PRL jest przeszkodą w prawidłowym postrzeganiu katastrofy demograficzno-ekonomicznej III RP, o co chodzi "układowi okrągłostołowemu" - narzędziem ogłupiania jest tu m.in. IPN (bez docenienia dużej części osiągnięć PRL nie ma mowy o jakiejkolwiek postawie/świadomości nacjonalistycznej). Trochę więcej o wykorzystywaniu "wyklętych" na potrzeby ustawiania sceny politycznej: Kto usiłuje eksploatować politycznie tragedię “wyklętych” – i dlaczego pytania o to nie podobają się Stanisławowi Michalkiewiczowi - ponownie, między R"N" a PiS brak jakiejkolwiek różnicy

Inną zabawną cechą R"N" jest praktyczny brak w jego "programie" (który udają luźne wypowiedzi wodzów R"N") zaadresowania kwestii forsowanego w Polsce multikulturalizmu (patrz Multikulti metodą destrukcji państwa narodowego

i Chybione wyobrażenia profesury KUL o naturze multikulturalizmu i jego propagatorach. Bardzo ciekawych rzeczy można się dowiedzieć od Mariana Kowalskiego, który chce "otwartej rzeczypospolitej", w której każdy (Turek, Arab, Murzyn i Żyd?) może znaleźć swój dom i "być Polakiem"

Kowalski, rzecznik ONR: Polakiem jest każdy kto chce

Kowalski, rzecznik ONR: jaką Polskę chcemy budować

Tymczasem Francuzi pod przewodem pani Le Pen patrzą na multikulti bardziej sceptycznie niż polski narodowiec(?!?) pan Marian Kowalski. Oni otwarcie mówią, to, co mówią nawet chadecy w Niemczech. Precz z polityką i ideologią multikulti.

Z kolei brak akcentów "judeosceptycznych" w oficjalnej propagandzie R"N" daje się wytłumaczyć taktyką polityczną. Pytanie tylko, jak długo można funkcjonować nie nazywając największego wroga po imieniu i jaką świadomość narodową można w ten sposób formować? Tu z kolei odsyłam do tekstu Z jakim “antysemityzmem” i dlaczego wojuje Jarosław Kaczyński razem z PiSem i “kwiatem” “prawicowych” publicystów?. Czyżby ponownie R"N" wPiSywał się w rolę, jaką mu wytycza PiS?

Gdzie więc jest to "bycie za Dmowskim" Ruchu "Narodowego", Panie Krzysztofie M?

Uwadze czytelników polecam stowarzyszenie "Wierni Polsce Suwerennej", oni przynajmniej są wyraziści programowo, kontynuują intelektualne tradycje Ligi Narodowej - i pewnie dlatego mało kto z czytelników o nich słyszał w oficjalnych mediach.

 

 
5790 odsłon  średnio 1,5 (6 głosów)
zaloguj się lub załóż konto by oceniać i komentować   
Tagi: antykomunizm, Marian Kowalski, Marsz Niepodleglości, multikulti, powstania narodowe, pseudopatriotyzm, Ruch Narodowy.
Re: Ruch "Narodowy" - uwagi krytyczne przed "Marszem Niepodległości" 
Paweł Tonderski, 2013.11.10 o 14:15
W jaki to niby sposób marsz niepodlegøoßci moæe by© zawøaszczony przez PiS, jeæeli PiS organizuje swoje marsze w Krakowie i w Szczecinie?

O coß sié dzieje z klawiaturá, znowu znaki niemeickie sié wøáczyøy.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Ruch "Narodowy" - uwagi krytyczne przed "Marszem Niepodległości" 
Piotr Świtecki, 2013.11.10 o 14:22
"Wierni Polsce Suwerennej" serwują wyłącznie ocet z żółcią, ulubione danie tzw. "Prawdziwków".
Inne, niż cywilizacyjne, rozumienie polskości jest anachronizmem. Motywacje etyczne i poznawcze nie są uwarunkowane biologicznie.
Idzie młode pokolenie. Być może tylko chce odgonić starych od koryta, ale przynajmniej COŚ ROBI. Skutecznie.
Będzie Pan na Marszu?
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Ruch "Narodowy" - uwagi krytyczne przed "Marszem Niepodległości" 
Malawanda, 2013.11.10 o 17:44
Ocet z żółcią?! Mon Dieu, istnieje taka kombinacja?? A tentu P.E.1984 ( nickzagadka), może ma dobre akurat intencje?. Znów odwołuję się do realu, zatem - umówmy się z autorem pe1984 na Marszałkowskiej, albo gdziekolwiek, tu w propozycji pierwszeństwo pozostawmy sympatycznemu adwersarzowi o ksywce p.e.1984. Kurna, im kto bardziej wyszczekany, tym bardziej przekonywujący. Łatwo nas załatwić :) ni ma komu wierzyć, nie to co było za okupacji ( wiedza od mojej Mamy). Zdrajców pod sąd (?). No , taki ojczyźniany, sprawiedliwością uczciwych -- uprawniony SĄD!
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Ruch "Narodowy" - uwagi krytyczne przed "Marszem Niepodległości" 
Jacek, 2013.11.10 o 14:43
Jedni do Sasa drudzy do lasa.
To są tylko pańskie subiektywne odczucia nie mające pokrycia w rzeczywistości (PiS wcale nie idzie z RN).
Można to określić tak: Wy wszyscy jesteście w błędzie tylko ja mam rację.
Po docenieniu osiągnięć PRL możesz zostać nacjonalistą. Ciekawa teza.
Pozdrawiam i zapraszam na Marsz.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
 
login:
hasło:
 
załóż konto, załóż bloga!
Więcej funkcji, w tym ocenianie i komentowanie artykułów.
odzyskaj hasło