Etyka narodowa jest podstawą etyki międzyludzkiej. Gdzie ona ginie, całe życie społeczne stopniowo się rozkłada, społeczeństwo się atomizuje, wszelkie węzły moralne się zrywają, wzajemne zobowiązania znikają i staje się homo homini lupus.
Blog narodowy
 
strona główna · działy · tagi · o autorze · szukaj · Polacy.eu.org  
 

Historia2013.02.14 20:45 21:30

Jedwabne to niemiecka zbrodnia, dość przepraszania!

 
 
Czy Polakom powiedziano całą prawdę na temat mordu w Jedwabnem, mordu dokonanego przez Niemców na Żydach w ramach działań Einsatzkomando SS pod dowództwem hauptsturmführera Hermanna Schapera?
 
Tekst został wraz z moim kontem usunięty przez żydowską ekipę zarządzającą eioba.pl. Pod tekstem rozegrała się ciekawa dyskusja z dyżurnymi żydowskimi trollami z eioba.pl (polecam uwadze osobnika youngcontrarian). Oto zachowany przeze mnie zrzut ekranowy tekstu (ostatnia wersja przed wykasowaniem konta).
SS-Hauptsturmführer Hermann Schaper

Czy Polakom powiedziano całą prawdę na temat mordu w Jedwabnem, mordu dokonanego przez Niemców na Żydach w ramach działań Einsatzkomando SS pod dowództwem hauptsturmführera Hermanna Schapera? Udział ludności polskiej w tej zbrodni miał mniej więcej taką postać, jak w tym fragmencie stenogramów z procesu łomżyńskiego (w 1948 r.):
(...)(Skazano) Władysława Dąbrowskiego (na rozprawie nie przyznał się do winy, ‘Oskarżony zeznał, że nie chciał iść i Niemcy przez uderzenie w twarz zmusili go do pójścia.’, ‘ z nakazu niemieckiego, popartego zastosowaniem przymusu fizycznego /uderzenie pistoletem po głowie i dłonią w twarz, od ciosu stracił ząb/ udał się na rynek, aby pilnować ludność żydowską’, w śledztwie ‘przyznał się do pilnowania Żydów przez dwie godziny’, ‘treść zeznań złożonych w czasie postępowania przygotowawczego została na nim wymuszona biciem.’(...)
Źródło: Co zapomniano Polakom powiedzieć o procesie łomżyńskim?
Oczywiście z mediów możemy się dowiedzieć czegoś zupełnie innego. Polacy mają się samobiczować za nieswoje winy. To ponoć sąsiedzi napadli na sąsiadów. Osoba pełniąca funkcję prezydenta III RP w liście odczytanym w Jedwabnem w 2011 roku pisze: Mieszkańcy Jedwabnego, obywatele polscy narodowości żydowskiej spłonęli w tej stodole zapędzeni do niej przez swych polskich sąsiadów. Zginęli – za przyzwoleniem okupanta – bo byli Żydami.. Co stąd wynika? Że Polacy udali się do władz okupacyjnych i uzyskali przyzwolenie na dokonanie mordu, że inicjatywa wyszła od ludności polskiej. Polacy z Jedwabnego tak nienawidzili "żydo-komunistów", że, staropolskim zwyczajem, zapędzili kobiety i dzieci do stodoły i żywcem spalili, prawda? Ale w takiej sytuacji precedensów z paleniem kobiet i dzieci żywcem w zabudowaniach musiało być sporo również w okresie międzywojennym. Ilu Żydów spalili żywcem Polacy między 1918 a 1939? Ani jednego. Coś się z tym Jedwabnem nie zgadza.

Może Niemcy mieli takie zwyczaje? Sprawdźmy. Okazuje się że już od września 1939. Popatrzmy (opisane zbrodnie to wierzchołek góry lodowej): Zbrodnia w Szczucinie, Zbrodnia w Uryczu, Synagoga w Będzinie. Po 1939 jeszcze niejednokrotnie staroniemiecką (a nie - staropolską) tradycją palono ludzi żywcem: Zbrodnia w Ciepielowie 1942, "4. VII. 1943, Bór Kunowski - 43 osoby spalono żywcem w stodole za udzielanie pomocy oddziałowi partyzanckiemu, składającego się głównie z Żydów, którzy uciekli z getta.";"VIII. 1944, Sasów - za udzielanie pomocy około 100 Żydom ukrywającym się w pobliskich lasach, Niemcy zamordowali i/lub spalili żywcem wszystkich mieszkańców wsi, pilnując, by nikt nie uciekł z płomieni.", 18 V 1943 roku w Szarajówce Niemcy spalili żywcem 58 osób, zastrzelili 9 i zniszczyli całą wieś., Zbrodnia w Podgajach - SS-mani spalili żywcem jeńców z 3. pułku piechoty 1 Dywizji WP. Dodajmy jeszcze sławne ostatnio Gardelegen, gdzie 13 kwietnia 1945 Niemcy (jednostka SS) spalili żywcem w stodole 1016 osób.

A cóż to za historia nowa? Nie nowa - stara - ta, której Polaków nikt nie chce uczyć. Polacy mają przepraszać za Jedwabne. Mają wierzyć, że zbrodnie SS i Gestapo to polskie zbrodnie. Po co? Po to, by czuli się winni wobec Żydów. To w ramach walki z "polskim antysemityzmem". Żeby się nie odrodził. Ten zwalczany dziś w mediach "polski antysemityzm" to niestety nie żaden antysemityzm - tylko zdrowa asertywność narodu znajdującego się w ekonomicznym i politycznym konflikcie interesów z innym narodem na terenie własnego państwa. Trudno być asertywnym wobec kogoś kogo się skrzywdziło. I o to w tym całym "Jedwabnem" chodzi.

Śmierć Polaków, których obowiązkiem wobec narodu było szanować polską krew, nie szafować nią w czasie okupacji jest dziś tym tragiczniejsza, że nie służyła ratowaniu Polaków, tylko substancji biologicznej innej nacji, konkurującej z Polakami ekonomicznie i politycznie na ziemiach polskich. Ofiara Polaków, będąca jednocześnie szczytem heroizmu i altruizmu, podeptania własnych interesów narodowych w imię wartości humanistycznych - motywowana empatią - jest dziś oceniana przez Żydów tak:
(Fragment wywiadu z żydowską socjolog Barbarą Engelking-Boni)

- Za ukrywanie Żydów groziła kara śmierci.
- (B. E-B:) Kara śmierci groziła za mnóstwo rzeczy. Dlaczego ludzie chodzili na tajne komplety, wydawali i czytali gazetki podziemne, słuchali radia, a przede wszystkim - konspirowali? Przecież za to też można było zginąć. Można było zginąć i za nic - w łapance czy publicznej egzekucji. Jak do tej pory udokumentowano śmierć ok. 800 Polaków za pomaganie Żydom. Szacuje się, że pomagało ok. 300 tysięcy. Może więc zagrożenie karą śmierci nie było tak nieuchronne, jak się powszechnie sądzi. Myślę, że inne rodzaje działalności konspiracyjnej były o wiele bardziej niebezpieczne. Tyle że jedne stanowiły akt patriotyzmu, a drugie nie. Ratowanie Żydów po prostu nie należało do repertuaru walki z okupantem.
Źródło: http://tygodnik2003-2007.onet.pl/1547,1243150,5,dzial.html , str 5
Skąd taka pogarda i niechęć wobec Polaków? Dlaczego Polacy mają walczyć z "traumą" swoich "przewin" wobec Żydów w czasie okupacji niemieckiej? Powód może być prozaiczny. Polska bohaterska postawa kontrastuje szokująco z postawą samych Żydów. Pisałem o tym niedawno w tekście o Kolaboracyjnej Żydowskiej Gwardii Wolnosci. Polacy bardzo niewiele wiedzą o "Żagwi". A jej działalność jest kluczowa dla zrozumienia problemu. Zarzuty formułowane przez Żydów wobec Polaków są całkowicie bezpodstawne. Nie dość, że mordowali oni sami swoich współplemieńców i pomagali hitlerowcom, to jeszcze na dokładkę – utrudniali Polakom ratowanie (choćby poprzez prowokatorów z ŻGW i liczną agenturę żydowską w gestapo). Żydzi-agenci udawali uciekinierów z getta – a potem donosili – z wiadomym skutkiem – na ukrywających ich i pomagającym im Polaków. Niejedna polska rodzina została dzięki żydowskim agentom rozstrzelana – i niejedna wieś – spalona. Nie jest więc niczym dziwnym, że grasujący po lasach i miasteczkach agenci żydowscy byli neutralizowani przez polskie podziemie. Z powodu takich działań dokonywanych przez żołnierzy pod dowództwem B. Piaseckiego stworzono mit jakoby ONR mordował niewinnych Żydów w czasie wojny (co miało być powodem mordu na synu Piaseckiego). Problem w tym, że Żydzi kompletnie przemilczeli epizod kolaboracji z hitlerowcami. Polakowi ratującemu Żydów zagrażali zarówno Niemcy, jak i niezwykle liczni żydowscy donosiciele-mordercy. Znacznie liczniejsi procentowo (a kto wie czy i nie liczebnie) od donosicieli-Polaków. W tym kontekście opowieści W. Bartoszewskiego, jakoby nie należało się bać Niemców, tylko Polaków nie zawierają krytycznego dla opowieści elementu prawdy. Najbardziej należało się bać Żydów.

O wiele szerzej omawia tą problematykę Roman Kafel w książce Spotwarzona przeszłość, której lekturę gorąco polecam.

Inne teksty powiązane:
Jedwabne oszczerstwo i haniebne przeprosiny
Prawda o “pogromie” w Jedwabnem. Mordowali Niemcy, a nie – Polacy.
“Pokłosie” Pasikowskiego jako narzędzie prania mózgów w polskich szkołach
Historyk Leszek Żebrowski o Jedwabnem, “Pokłosiu”, kłamstwach A. Bikont i żydowskich zbrodniach
Jedwabne – ostatni świadek: Jerzy Laudański. Apel o wsparcie produkcji filmu dokumentalnego o Jedwabnem. 

 
12760 odsłon  średnio 5 (8 głosów)
zaloguj się lub załóż konto by oceniać i komentować   
Tagi: Herman Schaper, Jedwabne, Jedwabne 1941, Jedwabne kłamstwo, Jedwabne oszczerstwo, mord w Jedwabnem, Niemcy Jedwabne, pogrom w Jedwabnem, Polacy Jedwabne, Proces łomżyński, zbrodnia w Jedwabnem, Żydzi Jedwabne.
Re: Jedwabne to niemiecka zbrodnia, dość przepraszania! 
Zenon Jaszczuk, 2013.02.14 o 21:18
Daję piątkę. Mój koment jest zbyteczny, bo o tym wszystkim pisałem na naszym portalu.Może dodam dla przypomnienia, że w tej zbrodni przeciw Narodowi Polskiemu brali udział dwaj wybitni oszołomy-tzw Kaczyński i tzw Kwaśniewski. Pozdrawiam
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Jedwabne to niemiecka zbrodnia, dość przepraszania! 
Adam39, 2013.02.15 o 08:52
p.e., witam.
bardzo potrzebny artykuł i rozszerzające odnośniki.
Wiedzy o zakłamaniu żydowskim i głoszeniu tego w ich przekaziorach ciągle za mało.
Pozdrawiam i czekam na dalsze ciekawe i potrzebne artykuły.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Nareszcie Coś konkretnego 
Marek Stefan Szmidt, 2013.02.16 o 18:07
bylebyś zaraz nie dopisała części II, o tym że - przed złymi Niemcami - trzeba szukać ochrony u Ruskich..., a przynajmniej u Moczara...
:-)
MStS
PS. tak w ogóle, to czy nie jest - już dawno - jasne, jak słońce groosa, że żadni Polacy nie mordowali Żydów? Takich "Polaków" farbowanych to i dzisiej cała masa... czyli hołota i swołocz, o samookreśleniu "tutejszy".
A "Jedwabne" to hucpa komunistyczna.
PS. rozumiem, że "konsolidujesz".... :-)
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Nareszcie Coś konkretnego 
p.e.1984, 2013.02.16 o 10:43
Pan, Panie Marku Stefanie Szmidcie nie jest osobą posiadającą predyspozycje moralno-intelektualne do wypowiadania się na temat moich tekstów i moich poglądów. Moje stanowisko potrafię uzasadnić poziomem intelektualnym Pana wypowiedzi: +img853.imageshack.us , +palmereldritch1984.files.wordpress.com , +img138.imageshack.us - oraz poziomem etycznym tychże (jest Pan patologicznym kłamcą i oszczercą - rzadko spotyka się osoby mające w takiej pogardzie prawdę): +palmereldritch1984.wordpress.com .
Nie życzę sobie Pana wypowiedzi pod moimi tekstami - osoby Pana pokroju nie są partnerami do rozmowy z interlokutorami na pewnym poziomie moralno-intelektualnym. Nie powinno być dla Pana miejsca w żadnym towarzystwie o polskich poglądach narodowych bądź patriotycznych. Nawet pod stołem.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Kochana Petko, 
Marek Stefan Szmidt, 2013.02.16 o 18:07
To co Ty sobie życzysz, jest ogólnie już znane: ruski knut na Polskę
:-)
Zastanawia Mnie, co Ty tak często robisz pod stołami, że stało się to Twoją obsesją?
Czyżby........?
A'fe, świńtucho....
:-)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))
to, oczywiście, takie wasze, moczarowsko-narodowo-komunistyczne "bratanie się" z panami komuchami, z towarzystwa ......"o polskich poglądach narodowych bądź patriotycznych"
Rozumiem, że dla nich klepiesz w klawiaturę, bo petunia (w odróżnieniu od...) Ci nie śmierdzi, ale żeby aż do tego stopnia się......
:-)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))
milion i jeszcze jeden uśmiech,
ale z daleka boś wstrętna i źle pachniesz WSIowym szmalem i nie tylko...
Semper Fidelis
MStS
PS. już zgłosiłaś, delatorskim sposobem, poprzedni wpis :-)))))
natura kabla przebija z Ciebie w każdym pikselu...
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Koniec pana kariery na polacy.eu.org. Sam się Pan zamatował, panie Szmidt. 
p.e.1984, 2013.02.16 o 13:13
Sądzę, że ta wypowiedź kwalifikuje Pana do relegacji z tego forum. Ponieważ został Pan zdemaskowany nie ma Pan niczego do stracenia, więc zachowuje się Pan już bez tych "intelektualistycznych" osłonek. Oto pokazał Pan całą ekspresję i maniery pana rasy. Zupełnie nie potraficie tego ukrywać.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
:-) 
Marek Stefan Szmidt, 2013.02.16 o 18:06
a co kupiłaś Polacy.eu.org?
gratulacje...
:-)))))))))))))))))))))))))
PS. Sam się zgłosiłem do moderacji, więc byłem szybszy od Ciebie :-))))
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Ta sytuacja jest o tyle dla mnie korzystna że ... będę wiedział czy ktoś kupił. 
p.e.1984, 2013.02.16 o 13:28
Nie, ale jeśli Pan stąd nie wyleci, to będę wiedział, KTO KUPIŁ. Dodatkowo - parę osób aktualnie wątpiących w pewne kwestie dostanie jasne rozstrzygnięcie swoich - często ostatnio podnoszonych - dylematów.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
a PIT pokażesz? 
Marek Stefan Szmidt, 2013.02.18 o 19:50
co z Twoim PITem narodowa-komuno?
pokażesz u Kogo i Gdzie zarabiasz?
o metryce urodzenia nie wspominając (a w ogóle Wam dawali?)
:-)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))
Bezinteresowna patriotko moskiewska :-)))))
PS jadę do sklepu kupić macę, wziąć i dla Ciebie?
:-)
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: a PIT pokażesz? 
p.e.1984, 2013.02.16 o 14:27
co z Twoim PITem narodowa-komuno?
pokażesz u Kogo i Gdzie zarabiasz?

Obróbki prowokatora ciąg dalszy? Nie każdy wie, po co Pan tak prowokuje do ujawnienia tożsamości, skąd te podchody, w które wkręcił Pan Muftiego ... a sprawy są oczywiste:
+palmereldritch1984.wordpress.com

#####################################################
Na marginesie - jak ktoś jest ciekaw, co wyszło z pana Szmidta - niech sobie przeczyta, służę zrzutem ekranu, jak wyglądał ten wątek przed ocenzurowaniem:
+img849.imageshack.us
Nie lubię cenzury wypowiedzi. Usuwanie niekulturalnych wypowiedzi to przysługa dla tego, kto zdemaskował się jako osoba poniżej pewnego poziomu, a nie dla tego, kto został opluty.
#####################################################
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
a PIT pokażesz? 
Marek Stefan Szmidt, 2013.02.18 o 20:55
a co z PITem?
Bo ciągle kręcisz w drugą stronę
:-))))))
prowokatorko obrobkowa :-)
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Ta sytuacja jest o tyle dla mnie korzystna że ... będę wiedział czy ktoś kupił. 
Paweł Tonderski, 2013.02.16 o 13:40
To jest nieuczciwe co pan pisze. Mnie nikt nie kupił jak na razie, ani pan Marek ani pan. Proszę nie pisać takich rzeczy, z tego co wiem, Muftiego też jeszcze nikt nie kupił. Proponujemy spotkanie w czwórkę i przedyskutowanie pewnych spraw, może wtedy pogodzimy się? Moim zdaniem panów prywatne nieporozumienia powinni panowie przenieść na prywatne pole. Nie wiem, po co panowie zarzucają sobie tak dużo złego i to na forum publicznym? Czy panowie znają się osobiście, czy tylko polegają na tym, co panowie piszą i poprzez to oceniają swoje osoby? To może być bardzo mylące. Jeszcze raz piszę to samo, mnie nikt nie kupił.

Skąd u panów do siebie wzięła się aż taka wielka nienawiść?
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Ta sytuacja jest o tyle dla mnie korzystna że ... będę wiedział czy ktoś kupił. 
p.e.1984, 2013.02.16 o 13:59
Panie Tonderski, niech Pan mnie nie uczy uczciwości, bo ja Panu pokazałem Pańską (przy okazji opluwania mnie w tekście o symbolach: +polacy.eu.org ). Do rozgryzania pewnych spraw się Pan nie nadaje, skoro nabrał się Pan na hasbarską lipę Szmidta (odpowiednią sytuację z NE Pan pamięta). To wszystko pomimo tego, że miał Pan dostęp i do mojego pierwszego tekstu demaskującego Szmidta (jako urabiacza Polaków pod interesy Żydów: +palmereldritch1984.wordpress.com ) i do drugiego, w którym pojawiły się kolejne wypowiedzi Szmidta i przejrzyste wykazanie, do czego zmierza i jakimi metodami ( +palmereldritch1984.wordpress.com ). Potem latał Pan po NE i mnie obrażał. W moich oczach zwyczajnie się Pan skompromitował - zarówno w kwestii manier (pisanie pod moimi tekstami komentarzy typu "ty sowieciarzu" raczej Panu uwłacza niż mi) jak i intelektualnie - bo rozum to zdolność do wykrywania kłamstw.

Paweł Tonderski napisał: Nie wiem, po co panowie zarzucają sobie tak dużo złego i to na forum publicznym? Czy panowie znają się osobiście, czy tylko polegają na tym, co panowie piszą i poprzez to oceniają swoje osoby?
Pan raczy żartować, Panie Tonderski. Widzi Pan różnicę pomiędzy tym, co ja piszę, a tym, co pisze Szmidt? Nie? To wyjaśniam - ja piszę tylko prawdę i pokazuję zarówno poziom kultury jak i cele Szmidta. Szmidt stara się mnie opluć przy użyciu oszczerstw. Jeśli Pan nie jest w stanie zobaczyć, kto operuje konkretem, cytatem, zrzutem ekranowym, linkiem - a kto konfabulacją i oszczerstwem, kto kpi sobie z Pana w żywe oczy i wykorzystuje do swoich celów, to może lepiej sobie odpuścić pisanie, bo narobi Pan więcej szkód "dobrymi chęciami" niż wstrzymaniem się od działania.

Paweł Tonderski napisał: To może być bardzo mylące. Jeszcze raz piszę to samo, mnie nikt nie kupił.
Ależ kupił Pana. I to taniutko. Pan został kupiony za hasbarską lipę, dał się podejść jak dziecko na "chamów z Natolina", "Moczara", "sowieciarzy" i standardowe katolickie bajania: +polacy.eu.org
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Ta sytuacja jest o tyle dla mnie korzystna że ... będę wiedział czy ktoś kupił. 
Paweł Tonderski, 2013.02.16 o 14:35
Ja w odróżnieniu od pana z Jaruzelskiego nie czynię człowieka honoru i polskiego patrioty.
Czytałem pana teksty na temat Jaruzelskiego, i na forum narodowców i na forum prawicy.net, niech pan nie udaje. :))) Dla mnie jest pan komunistą, być może Polakiem, ale jednak komunistą.

Czytał pan list kapitana Sojczyńskiegho, skierowany do dowódców AK po tym, gdy oni rozwiązali AK?

Czy można było uratować Akowców, tak jak pan dzisiaj napisał, nie nie można było i pan o tym doskonale wie, Fieldorf nie chciał walczyć z komuną, czy to mu uratowało życie, takich jak Fieldorf było tysiące? W tamtych czasach trzeba było albo się dobrze ukryć albo kolaborować albo udawać, że się kolaboruje albo trzeba było siedzieć cichutko. Jednak wielu Polaków było wychowanych na dumnych i honorowych ludzi, którzy współpracą donosicielstwem kolaboracją się brzydzili, nie były im znane takie postępowanie i taki styl życia, jak pan przedstawia jako rozsądne i właściwe, bo ono ratowało im życie. Czym to się różni od tego, w jaki sposób zachowywali się w niemieckich obozach żydzi, na których tak pan psioczy? Czym w istocie pan się do nich różni?

Jak ktoś miał taki charakter i tak był wychowany w domu rodzinnym, to nie mógł tego robić, a dzisiaj tłumaczyć, że to było rozsądne, dla tysięcy Polaków w tamtych czasach, dla nich kończył się ich świat, czas się dla nich zatrzymał i nie było dla nich w tamtej sytuacji, w której się ci ludzie znaleźli dobrego wyjścia, a honor i mentalność nie pozwalała im na to, aby się pochylić przed swoim wrogiem.

Nie oczekuję jednak, że pan to kiedykolwiek zrozumie, pan rozumie tych, którzy zdradzili i kolaborowali, a dzisiaj o tych ludziach pisze pan, że oni postępowali rozsądnie. To w takim razie żydzi w obozach pracując na rzecz Niemców w sonderkommandach oraz w policji żydowskiej też postępowali rozsądnie. Czyż nie?

Rozwiązanie AK było zwykłą zdradą pułkowników AK i generalicji, oni swoich żołnierzy po prostu zdradzili i tym pozostawili swoich własnych żołnierzy bez dowództwa na pastwę losu.

Pan nie wie, co czyniono w Polsce w tamtych czasach, pan nie zdaje sobie sprawy z tego, że najpierw AK kazano walczyć przy boku armii czerwonej, aby potem ich zdradzić i zdekonspirować? Czy żołnierzy Narodowych Sił Zbrojnych zwolniono kiedykolwiek z przysięgi, czy ich jednostki kiedykolwiek rozwiązano?

Pan jest gorszy od pana Marka, ponieważ pan pod płaszczykiem pisania prawdy wprowadza w umysły Polaków zamęt, wmawiając im, że wszyscy powinni się sowietom poddać, bo tak było rozsądnie, nie dosyć tego pan pisze, że Jaruzelski i jemu podobni to ludzie prawi.

Nie proszę pana, jakby Polacy, im się wtedy postawili, ale cały naród, to być może jednak Polska, by uzyskała pewną autonomię podobną do Finlandii albo Austrii, jednak ci najbardziej szlachetni siedzieli po więzieniach, w łagrach albo leżeli martwi w bezimiennych mogiłach lub po prostu siedzieli cicho bojąc się o każdy następny dzień, inni uciekli z Polski ratując sobie życie lub zadekowali się na ziemiach odzyskanych, a jeszcze inni poszli na współpracę, na kolaborację z naszym kolejnym okupantem, a pan ich zachowanie wychwala i gloryfikuje. To jest to patriotyczne stanowisko, to jest ta polskość? Tych ludzi powinniśmy przedstawiać, jako przykład dla polskiej młodzieży, to są pana zdaniem te właściwe wzorce, na tym pan chce odbudować Polskę?

Nie dosyć, że pan nie szuka wspólnych płaszczyzn pomiędzy Polakami, to jeszcze pan ich skłóca i szuka wśród nich żydów, zdrajców samemu mając psychikę i mentalność niewolnika.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Szanowny Panie Pawle, 
Marek Stefan Szmidt, 2013.02.18 o 19:53
szkoda Pańskiego czasu na dyskusję z tą Panią.
Dysponuje Ona - jak Pan pewnie już zauważył - całą aparaturą szpiegowską do archiwizowania wszystkiego w Necie.
To nie jest robota amatorki.
Pani, wypłynęła "w świecie narodowym" po przyzwoleniu Michnika na Ziemkiewiczowskie "teraz czas na endecję".
Proszę zauważyć, że nawet nie "beknęła" o Ziemkiewiczu, który jest ... też Jej Nacji.

Petka (a właściwie SzPetka :-) próbuje się lansować, podwieszając Swój spam pod Moje teksty, które od końca września ub. roku do połowy stycznia miały około 100.000 wejść (na wielu potralach).

Prawdziwym powodem ataków na Moją Osobę jest książka "Idea Polski w Myśli konserwatywnej" oraz przygotowana już druga część "Odzyskać Polskę Myślą konserwatywną", w której napisałem jak obalić tę parszywą komunę:
1. likwidacja lichwy
2. likwidacja grabieży podatkowej
3. nieuczestniczenie w "wyborach".
etc - same jasne "sprawiny" tylko jakoś Nikt o tym nie pisze i nie mówi...

No i artykuł: Jak zdelegalizować Roberta Winnickiego +naszeblogi.pl

O pokazaniu PIT, już nie wspominając...

SzPetka dobrze wie, że system nie ma na Mnie żadnych "haków", gdyż nigdy nie zostałem w nic "umoczony". W młodości ostro popijałem, balowałem i udzielałem się towarzysko z koleżankami - ale za To w Polsce jest się tylko "swój chłop" :-)

Także szkoda czasu - jak Pan widzi już postawiła ultimatum, aby Mnie wygonić, albo Ona sobie pomyśli....
żenada :-)
Pozdrawiam Pana serdecznie
MStS
PS. Moją przewagą "etnograficzną" nad SzPetką jest to, że urodziłem się jasnym blondynem, tak Mój Ojciec, Dziadek i Pradziadek... i Moje Dzieci to też jaśni blondyni i blondynki :-)
a SzPetka .... :-)))))))
Góralka ze Wzgórz Golan...

PS 2 poprawiłem z "a" na "ą" - zaraz SzPetka opublikuje skan strony :-))))
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Szanowny Panie Pawle, 
p.e.1984, 2013.02.16 o 18:49
Blokuję możliwość edycji spamu.

Czytelnikom na tyle głupim, że wierzą w pisaninę Szmidta, bo jeszcze się na niej nie poznali przypominam, ze jestem mężczyzną.
Również tym, którzy czytają brednie Szmidta polecam kolejne dementi:
W kwestii Ziemkiewicza (rozpracowany przeze mnie dawno temu: +marucha.wordpress.com , +marucha.wordpress.com , +marucha.wordpress.com) - wspomniany z jego najbardziej znanym cytatem: +palmereldritch1984.wordpress.com
Opisany szerzej: +prawica.net
przypomniany: +mufti.polacy.eu.org

Szmidta demaskuje specyficzna "troska" o rodzinę, doprawdy groteskowa: +palmereldritch1984.wordpress.com

Ogólnie pewne sprawy staną się jasne, kiedy przeczytamy inny tekst Szmidta: +img5.imageshack.us ( był tu: +webcache.googleusercontent.com ) i zastanowimy się, dlaczego Szmidt usunął na Nowym Ekranie wypowiedź, wciąż widoczną tu: +niepoprawni.pl Ale to nie koniec. Warto jeszcze spojrzeć, co Szmidt napisał o B'nai B'rith potem (zrzut ekranowy: +img41.imageshack.us ):
Marek Stefan Szmidt napisał: Wczorajsza "zaczepka" Loży Synów Przymierza, celem jej ośmieszenia, lub przedstawienia w bardzo negatywnym kontekście, przy braku reakcji Administracji na takie działania – pomimo zgłoszeń o nadużycie, - stanowi punkt szczytowy kampanii mającej na celu bankructwo Nowego Ekranu.
h++p:||marekstefanszmidt.nowyekran.pl/post/86468,podstawy-etyki-osoba-ludzka#comment_753967
Dlaczego bankructwo? Dlatego, że żadna firma powiązana z „kapitałem międzynarodowym” nie ośmieli się zainwestować złamanego grosza w działalność Portalu o „profilu antysemickim”.


Czekam, kiedy podobne mądrości zostaną zalecone tu (niekoniecznie w sprawie finansowania polacy.eu.org).
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Szanowny Panie Pawle, 
janekk, 2013.02.16 o 19:50
Marek Szmidt,
czy można prosić o zdjęcie z włosami na głowie?
pozdrawiam
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Zdjęcie dla Pana janekk 
Marek Stefan Szmidt, 2013.02.16 o 20:29
na końcu +polacy.eu.org
czy wyraża Pan jeszcze jakieś życzenia?
:-)
pozdrawiam
MStS
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Zdjęcie dla Pana janekk 
Piotr Świtecki, 2013.02.16 o 20:58
:-)
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Ta sytuacja jest o tyle dla mnie korzystna że ... będę wiedział czy ktoś kupił. 
p.e.1984, 2013.02.16 o 19:34
Przykro mi Panie Pawle, niestety muszę podtrzymać opinię o szkodzeniu przez Pana sprawie narodowej - mimo (być może) najszczerszych chęci by czynić dobro. Pana myślenie jest zamknięte w ramach dawno temu zaplanowanych przez Żydów dla Polaków jako "narracja patriotyczna" ( +palmereldritch1984.wordpress.com ). Jest Pan powodowany emocjami, sprawnie podsycanymi poprzez forsowanie postrzegania polityki oraz historii z poziomu mikro - pojedynczych "wyklętych", pojedynczych ofiar terroru. Pan - podobnie jak większość otumanionych przez Żydów ludzi nie jest nauczony patrzeć interesem narodowym - Pan patrzy "honorem", "mentalnością tamtych ludzi" - ale to nie mentalność uruchomiła maszynkę do mielenia mięsa - to błędy polityczne posłały w nią Polaków. Polskie błędy polityczne. Polskie nieliczenie się z rzeczywistością, z własnymi siłami. Można powiedzieć, że ma Pan trochę fragmentarycznej wiedzy historycznej, niestety - historii politycznej Polski Pan nie pojmuje.

Paweł Tonderski napisał: Ja w odróżnieniu od pana z Jaruzelskiego nie czynię człowieka honoru i polskiego patrioty.
I uważa Pan to za jakiś honor albo obowiązek Polaków, by potępiać Jaruzelskiego w czambuł? Bo wytresowano Pana oficjalną propagandą i modami? Może należy oddać sprawiedliwość temu, co było dobre dla narodu polskiego - i potępić to , co było złe?
Paweł Tonderski napisał: Czytałem pana teksty na temat Jaruzelskiego, i na forum narodowców i na forum prawicy.net, niech pan nie udaje. :)))
Przecież nie udaję. Żadnego swojego słowa się nie wstydzę. W kwestii stanu wojennego racja stoi po stronie Jaruzelskiego (mimo, że nie jest postacią jednoznaczną +marucha.wordpress.com [ważny tekst]). Trzeźwienie proponuję zacząć od tego artykułu: +myslnarodowa.wordpress.com
Polecam jeszcze +marucha.wordpress.com +marucha.wordpress.com
Ogólnie o Solidurności, Jaruzelskim i Stanie Wojennym można napisać tyle:
| Żydzi poszczuli durniów na własne państwo w nadziei na
| wywołanie polsko-rosyjskich jatek. Oni mają taką tradycję – 1830,
| 1863, 1905, 1914, 1968 (“Dziady” Dejmka), hucpa 1980-1981.
| A poszczuci durnie położyliby łeb pod topór, gdyby tylko Układ
| Warszawski wkroczył. Bardziej krwawo niż w “Wujku”.
| Solidarność w 1981 nie miała dla narodu polskiego żadnego sensu –
| ani militarnego, ani politycznego. Nie ten moment geopolityczny.
| Prowokatorzy żydowscy zgarniali całą pulę w każdym możliwym
| wariancie. Stan wojenny uratował Polaków przed interwencją.
|
| Jakby Polacy umieli czekać, budować kadry, organizować się w tych
| organizacjach narodowych, które istniały – 1989 inaczej by
| wyglądał. Rozwalanie gospodarki własnego kraju – to wszystko, co
| Solidurnie wymyślili. Z KORem, czy bez – Solidurnościowe 1,5 roku
| strajków to był poroniony pomysł dla Polaków – i genialny dla
| wszystkich wrogów Polski."Paweł Tonderski napisał: Dla mnie jest pan komunistą, być może Polakiem, ale jednak komunistą.
A dla mnie jest Pan człowiekiem wytresowanym przez żydoprawicę ( +myslnarodowa.wordpress.com ) do mylenia polskości z "antykomunizmem" ( +palmereldritch1984.wordpress.com ) - osobami reagującymi irracjonalnie najłatwiej manipulować, stąd takie a nie inne reakcje emocjonalne i postawy są Polakom szczepione (zalecam uważną lekturę tego tekstu - bo Pan zdradza non stop objawy kompletnej niewiedzy, co jest grane: +palmereldritch1984.wordpress.com ).

Paweł Tonderski napisał: Czytał pan list kapitana Sojczyńskiegho, skierowany do dowódców AK po tym, gdy oni rozwiązali AK? Czy można było uratować Akowców, tak jak pan dzisiaj napisał, nie nie można było i pan o tym doskonale wie (...)
Pan zaczyna czytanie w złym miejscu. Niech Pan zacznie czytanie od "Powstania Warszawskiego" prof. Jana Ciechanowskiego. Szczególnie meldunki dowódców AK do Londynu - oraz ich "plany działań". Na początek proszę zerknąć tu:
+www.dws.org.pl
+www.dws.org.pl
To polityka Londynu i dowództwa AK do spółki z rządem podziemnym były przyczyną główną tragedii żołnierzy AK, wplątanych w wojnę, której nie mogli wygrać. Była droga Benesza i należało nią iść, aby ocalić jak najwięcej patriotów. Tych najbardziej narażonych należało ewakuować na zachód przez zielną granicę - lub nawet na mocy porozumień z hitlerowcami.

Paweł Tonderski napisał: Jednak wielu Polaków było wychowanych na dumnych i honorowych ludzi, którzy współpracą donosicielstwem kolaboracją się brzydzili, nie były im znane takie postępowanie i taki styl życia, jak pan przedstawia jako rozsądne i właściwe, bo ono ratowało im życie. Czym to się różni od tego, w jaki sposób zachowywali się w niemieckich obozach żydzi, na których tak pan psioczy? Czym w istocie pan się do nich różni?
Niech Pan się zastanowi, na czym polega różnica. Odsyłam jeszcze raz do tekstu +palmereldritch1984.wordpress.com .

Paweł Tonderski napisał: Jak ktoś miał taki charakter i tak był wychowany w domu rodzinnym, to nie mógł tego robić, a dzisiaj tłumaczyć, że to było rozsądne, dla tysięcy Polaków w tamtych czasach, dla nich kończył się ich świat, czas się dla nich zatrzymał i nie było dla nich w tamtej sytuacji, w której się ci ludzie znaleźli dobrego wyjścia, a honor i mentalność nie pozwalała im na to, aby się pochylić przed swoim wrogiem.
Obowiązki wobec narodu to szanować polską krew, a nie popełniać honorowe seppuku. Polscy durnie nawet się nie zorientowali, że grają nie o wolność, tylko o to, czy będą rządzili Polacy, czy Żydzi. Swoją głupotą wymościli Żydom drogę do władzy po trupach polskich patriotów, których posłali w maszynkę do mielenia mięsa.

Paweł Tonderski napisał: Nie oczekuję jednak, że pan to kiedykolwiek zrozumie, pan rozumie tych, którzy zdradzili i kolaborowali, a dzisiaj o tych ludziach pisze pan, że oni postępowali rozsądnie. To w takim razie żydzi w obozach pracując na rzecz Niemców w sonderkommandach oraz w policji żydowskiej też postępowali rozsądnie. Czyż nie?
Panu wpojono popełnianie błędu w rozumowaniu. Pomieszano Panu położenie Żydów w okresie holocaustu z położeniem Polaków w okresie stalinizmu. Ten błąd odbiera zdolność rozumienia polskiej historii bardzo wielu Polakom poszukujacym wzorca patriotyzmu. Po to został zaszczepiony. Celem Niemców była eksterminacja Żydów. Celem Stalina było podporządkowanie terytorium wraz z ludnością. Dlatego stalinizm różnił się znacząco skalą ludobójstwa, +myslnarodowa.wordpress.com . Z taką siłą, jaką dysponował Stalin Polacy mogli tylko ... negocjować warunki kapitulacji politycznej. I to rozumiał zawodowy, zręczny polityk, Churchill (łotr i zdrajca, ale wirtuoz polityki międzynarodowej) - Polaków nie nauczył rozumu: +palmereldritch1984.wordpress.com . Co Polacy robili? Przypomnijmy:
+www.dws.org.pl
+www.dws.org.pl

Paweł Tonderski napisał: Rozwiązanie AK było zwykłą zdradą pułkowników AK i generalicji, oni swoich żołnierzy po prostu zdradzili i tym pozostawili swoich własnych żołnierzy bez dowództwa na pastwę losu.
Rozwiązanie AK było czynem bez znaczenia w momencie, kiedy nastapiło. Alea iacta, causa finita.

Paweł Tonderski napisał: Pan nie wie, co czyniono w Polsce w tamtych czasach, pan nie zdaje sobie sprawy z tego, że najpierw AK kazano walczyć przy boku armii czerwonej, aby potem ich zdradzić i zdekonspirować? Czy żołnierzy Narodowych Sił Zbrojnych zwolniono kiedykolwiek z przysięgi, czy ich jednostki kiedykolwiek rozwiązano?
Żołnierzy NSZ - tych, których nie dałoby się uratować od stalinowskich represji, z racji wojowania z partyzantką sowiecką i żydosowiecką, należało bezwzględnie ewakuować z kraju. W miarę możliwości z potencjalnymi narażonymi na odwet bliskimi.

Paweł Tonderski napisał: Pan jest gorszy od pana Marka, ponieważ pan pod płaszczykiem pisania prawdy wprowadza w umysły Polaków zamęt, wmawiając im, że wszyscy powinni się sowietom poddać, bo tak było rozsądnie, nie dosyć tego pan pisze, że Jaruzelski i jemu podobni to ludzie prawi.
Pan raczy sobie kpić z zasad prowadzenia polityki w imię mrzonek. Wówczas nie było innej polskiej drogi jak ta Benesza. Inne działania to była masakra Polaków i moszczenie drogi do zainstalowania żydokomuny (jeśli już musiała byc komuna - trzeba było walczyć o polakokomunę - zamiast walczyć o kulkę w łeb, sybir, żydoubeckie katownie dla swoich żołnierzy). A Jaruzelski to już znany mi refren w Pana mantrach. Ponownie odsyłam do +marucha.wordpress.com .


Paweł Tonderski napisał: Nie proszę pana, jakby Polacy, im się wtedy postawili, ale cały naród, to być może jednak Polska, by uzyskała pewną autonomię podobną do Finlandii albo Austrii,
Wolne żarty. Finlandia to obrzeże mperium, poza strategicznym "środkiem ciężkości" przyszłego konfliktu. Polska - to główny kraj tranzytowy przyszłej wojny, zaplecze logistyczne grupy wojsk w sowieckiej strefie okupacyjnej. Tu nie można dyskutować o autonomii, bo to sprawa być albo nie być całej strategii ZSRR. Jakby się Polacy postawili, to by było to, co w powstaniu styczniowym ( +myslnarodowa.wordpress.com ).

Paweł Tonderski napisał: jednak ci najbardziej szlachetni siedzieli po więzieniach, w łagrach albo leżeli martwi w bezimiennych mogiłach lub po prostu siedzieli cicho bojąc się o każdy następny dzień, inni uciekli z Polski ratując sobie życie lub zadekowali się na ziemiach odzyskanych,
To głupota polityczna ich przywódców i dowódców to sprawiła. Głównie. W Czechosłowacji było inaczej. Dostatecznie długo, by zanim na dobre zaczęło się tam "przykręcanie śruby" batiuszka Stalin zdążył z życiem się rozstać.

Paweł Tonderski napisał: a jeszcze inni poszli na współpracę, na kolaborację z naszym kolejnym okupantem, a pan ich zachowanie wychwala i gloryfikuje.
Tak, bo uczestnicząc w życiu publicznym zajmowali miejsca, które w przeciwnym razie przypadłyby Żydom. Ponownie odsyłam do +palmereldritch1984.wordpress.com .
Paweł Tonderski napisał: To jest to patriotyczne stanowisko, to jest ta polskość? Tych ludzi powinniśmy przedstawiać, jako przykład dla polskiej młodzieży, to są pana zdaniem te właściwe wzorce, na tym pan chce odbudować Polskę?
Polski nie odbuduje GŁUPOTA. Wiedzą o tym dobrze Żydzi, dlatego zaserwowali Polakom takie, a nie inne wzorce "patriotyzmu" - dzięki temu odpędzają od ruchu narodowego zdrowych psychicznie, racjonalnie myślących ludzi (pisze o tym - sam i z innymi od dawna: +myslnarodowa.wordpress.com , +myslnarodowa.wordpress.com , a tu łopatologicznie i brutalnie - niech Pan przeczyta, przemyśli, czynność powtarzać do skutku: +palmereldritch1984.wordpress.com )

Paweł Tonderski napisał: Nie dosyć, że pan nie szuka wspólnych płaszczyzn pomiędzy Polakami, to jeszcze pan ich skłóca i szuka wśród nich żydów, zdrajców samemu mając psychikę i mentalność niewolnika.
Ja Polakom prostuję kręgosłupy, otwieram oczy. Mi nie po drodze z głupcami i ślepcami. Z głupcami i ślepcami mam wspólną płaszczyznę obowiązków narodowych - na tej płaszczyźnie moim obowiązkiem jest ich wybudzić z żydowskiego chocholego tańca wśród bzdur, durnot i dysfunkcjonalnych postaw celowo podsycanych przez żydowską agenturę, wzorców budowanych od stuleci na pohybel narodowi polskiemu (w okresie przed Powstaniem Styczniowym na tyle jawnie, że niektórzy goje to zauważyli: +myslnarodowa.wordpress.com ).
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Ta sytuacja jest o tyle dla mnie korzystna że ... będę wiedział czy ktoś kupił. 
janekk, 2013.02.16 o 19:42
p.e.1984
o ile co do celowości wprowadzenia stanu można jeszcze mieć jakieś odrębne zdanie to co do oceny całokształtu działalności tego sługi Moskwy raczej nie. Temu komuniście bliżej było do Żydów niż do Polaków nie-komunistów, więc znów jeżeli nawet przyjąć że służba sowietom była jakąś tam koniecznością to jeżeli było się Polakiem (no właśnie?) to trzeba się było dogadać z Polakami w kwestii przekazania władzy ale niestety wygląda na to że uczestniczył świadomie w żydowskim spisku.
Dla sowietów i Żydów będzie więc na pewno bohaterem ale dla Polaków nie, nawet jeżeli jako o mężu opatrznościowym będą pisać niepolscy autorzy w niepolskich choć pisanych po polsku książkach
pozdrawiam
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Ta sytuacja jest o tyle dla mnie korzystna że ... będę wiedział czy ktoś kupił. 
MatiRani, 2013.02.16 o 19:49
Dodam ze Jaruzelski spotkal sie z Dawidem Rockefellerem dosc dlugo na 4 ocznej rozmowie a w rezultacie przemian post 89 Soros, Rockefeller i Cia kupili sobie za grosze cala Polske.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Ta sytuacja jest o tyle dla mnie korzystna że ... będę wiedział czy ktoś kupił. 
p.e.1984, 2013.02.16 o 19:57
o ile co do celowości wprowadzenia stanu można jeszcze mieć jakieś odrębne zdanie to co do oceny całokształtu działalności tego sługi Moskwy raczej nie. Temu komuniście bliżej było do Żydów niż do Polaków nie-komunistów, więc znów jeżeli nawet przyjąć że służba sowietom była jakąś tam koniecznością to jeżeli było się Polakiem (no właśnie?) to trzeba się było dogadać z Polakami w kwestii przekazania władzy ale niestety wygląda na to że uczestniczył świadomie w żydowskim spisku.

Przecież dokładnie to napisałem w linkowanym tekście (i zawsze tak twierdziłem). Stan wojenny był konieczny, ale gdyby Jaruzelski był narodowcem polskim - lub chociaż patriotą polskim, to nie oddałby Polski w pacht Żydom. Mamy tylko małe "ale". Czy Jaruzelski w ogóle mógł oddać władzę Polakom, czy Żydzi z Moskwy powiedzieli, że odpuszczą Polskę ze swojej strefy wpływów, ale tylko jeśli Jaruzelski odda Polskę ekipie ich wspołplemieńców. Nie wiemy, co mówił "zachód" i banksterzy. Jaruzelski nie zrobił nic, żeby przygotować polskich narodowców do wejścia na scenę, nie wspomógł ich. A mógł.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Jedwabne to niemiecka zbrodnia, dość przepraszania! 
Hanys, 2013.02.15 o 21:01
Przykład "sławnego ostatnio" Gardelegen, który Pan przywołał, gdzie Niemcy spalili rzekomo ponad tysiąc więźniów obozowych, wydaje mi się nie na miejscu. Jest to bardzo wątpliwa historia, propagandowo rozdmuchana przez Aliantów, zapewne dla przykrycia własnych zbrodni wojennych. Dokładnie obejrzałem zdjęcia, które istnieją, i mam mocne podejrzenia, że coś tu jest nie halo. Wygląda mi to raczej na mistyfikację propagandową. Murowana ogromna stodoła na zadupiu, w środku pola, obok której odkryto masowe groby. A może do tej stodoły na uboczu, zdala od zabudowań, Niemcy po prostu zwozili wszystkie trupy ludności cywilnej po barbarzyńskich bombardowaniach Gardelen, które miały miejsce w marcu 1945 roku?

To chyba jest taki sam trik propagandy powojennej jak historia Oradour we Francji +pl.wikipedia.org, w którym żołnierze Wehrmachtu ratowali płonących w kościele, historia czeskich Lidic +pl.wikipedia.org, w których nie było ani jednego SS-mana, ale za to było niemieckie Sipo jako obstawa i czescy żandarmi(!), którzy egzekucję wykonywali, albo wielka "masakra" niemiecka we włoskim Marzabotto +pl.wikipedia.org, do ofiar której wliczono wszystkie trupy z amerykańskich bombardowań, a nawet trupy niemieckich żołnierzy z I wojny swiatowej!
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Jedwabne to niemiecka zbrodnia, dość przepraszania! 
p.e.1984, 2013.02.16 o 01:18
Przykład "sławnego ostatnio" Gardelegen, który Pan przywołał, gdzie Niemcy spalili rzekomo ponad tysiąc więźniów obozowych, wydaje mi się nie na miejscu. Jest to bardzo wątpliwa historia, propagandowo rozdmuchana przez Aliantów, zapewne dla przykrycia własnych zbrodni wojennych. Dokładnie obejrzałem zdjęcia, które istnieją, i mam mocne podejrzenia, że coś tu jest nie halo. Wygląda mi to raczej na mistyfikację propagandową.
Odpiszę następująco: zbyt wiele tych stodół i innych budynków pełnych ludzi Niemcy spalili podczas tej wojny, żeby ta historia była wątpliwą. Ona jest wielce prawdopodobną, zaś Pan nie przedstawił niczego na dowód, że jest inaczej. Ogólnie nieco mnie niepokoją Pańskie próby wybielania Niemców. Ale w polskich środowiskach narodowych coraz więcej osób chętnych do zamawiania pięciu piw z "braćmi"-rewizjonistami niemieckimi ( +myslnarodowa.wordpress.com ) więc jestem tylko umiarkowanie zmieszany - i zupełnie nie - wstrząśnięty.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Jedwabne to niemiecka zbrodnia, dość przepraszania! 
Hanys, 2013.02.16 o 10:58
Nie interesuje mnie picie piwa z nieznanymi mi osobami.
Piwo nie ma nic wspólnego z samodzielnym myśleniem. A Pan analizował dokładnie tę propagandową historyjkę, zanim o niej tutaj napisał? Podejrzewam, że zrobił to Pan bez żadnej refleksji, tylko dlatego, że inni już o tym gdzies napisali.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Jedwabne to niemiecka zbrodnia, dość przepraszania! 
p.e.1984, 2013.02.16 o 13:25
Widzi Pan, ja mam w zwyczaju czytać zanim coś napiszę. Podnoszone przez Pana wątpliwości nie są podnoszone przez nikogo więcej.
W szczególności przez Niemców (polecam też dyskusje haseł):
+de.wikipedia.org
A tu po angielsku, dla tych, co nie znają "mowy Himmlera":
+en.wikipedia.org)
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Jedwabne to niemiecka zbrodnia, dość przepraszania! 
Hanys, 2013.02.16 o 14:34
I dlatego apeluję o samodzielne myślenie, a nie bezmyślne powielanie czegoś, co ktoś napisał, a szczególnie w Wikipedii.
Na niemieckiej Wikipedii napisanej "językiem Himmlera" znajdzie Pan (Pani) na przykład informację, że Himmler popełnił samobójstwo rozgryzając kapsułkę z cyjankiem, podczas gdy już na niemieckiej Metapedii jest rzetelna informacja o tym, że zamordowali go Anglicy jako jeńca wojennego, na długo przedtem zanim zaczęły się tzw. procesy norymberskie. Rozumie Pan (Pani), o co mi chodzi?
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Jedwabne to niemiecka zbrodnia, dość przepraszania! 
p.e.1984, 2013.02.16 o 16:32
Proszę o weryfikowalne fakty odnośnie Gardelegen, będzie o czym rozmawiać.

Jeśli używane przeze mnie formy czasowników wskazują na to, że jestem mężczyzną (abstrahuję już od tego że explicite to napisałem) - z jakiej racji tytułuje mnie Pan "Panią"?
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Jedwabne to niemiecka zbrodnia, dość przepraszania! 
MatiRani, 2013.02.16 o 15:17
Sorki, ale to akurat jest zlym argumentem, bo wpadl Pan w "idealizm" :
Podnoszone przez Pana wątpliwości nie są podnoszone przez nikogo więcej.
Zawsze jest ktos pierwszy odkrywajacy cos nowego w wiedzy ludzkosci. Zawsze tez "stoi on na barkach tytanów" którzy mu przygotowali teren, ale to konkreta osoba pokazuje jasno to nowe.

Zawyczaj sie z Hanysem nie zgadzam, wiec uwaga jest tylko strikto logiczna.
;-)

Artykuly po niemiecku czy angielsku to propaganda w 99% - nieprawdaz?
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Jedwabne to niemiecka zbrodnia, dość przepraszania! 
p.e.1984, 2013.02.16 o 16:26
Artykuł niemiecki zawiera bibliografię niemieckojęzyczną. Te pozycje wyglądają na solidne naukowe opracowania, szczególnie dość świeża monografia Diany Gring. Więc jeśli hasło w wikipedii rzetelnie przytacza informacje z bibliografii, dlaczego miałaby to być propaganda? Proszę znaleźć choć jedno naukowe opracowanie negujące tą masakrę - będzie o czym rozmawiać. Póki co nie bardzo są podstawy do negowania, pisania o propagandzie w 99% itp.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Jedwabne to niemiecka zbrodnia, dość przepraszania! 
Hanys, 2013.02.16 o 17:11
Tu jest pokazana „słynna ostatnio” stodoła w Gardelegen z dalszej perspektywy: +www.scrapbookpages.com
+www.scrapbookpages.com
Tutaj stodoła z bliskiej odległości: +de.academic.ru
Widać, że drewniane drzwi nie są spalone ani nadwęglone. Nad otworami drzwiowymi też nie za bardzo widać obsmaleń od dymu, a przecież w tym budynku ponoć spalono żywcem aż tysiąc osób: +de.academic.ru Na murowanych ścianach nie widać też śladów po kulach, pociskach z pancerfaustów itp., a o takich bzdurach piszą wszyscy „kronikarze” bez z wyjątku.
Dla porównania. Tak mniej więcej wyglądają ślady na zewnątrz po pożarze w środku, i to niewielkim: +h-6.abload.de
Tutaj rozkopany masowy grób. Może był tylko ten jeden, a może było ich więcej, na co raczej mi nie wygląda: +www.scrapbookpages.com
Zdjęcia trupów o dużym stopniu rozkładu, wydobytych z grobu (uwaga drastyczne, lepiej nie oglądać): +www.scrapbookpages.com Świadczy to o tym, że pochówek był znacznie wcześniej, a nie w kwietniu 1945 roku, gdy wpadli tam Jankesi i na miejscu rozstrzelali wszystkich wziętych do niewoli jeńców w mundurach, którzy tej stodoły pilnowali.
To jest zdjęcie trupów w nienaturalnych pozach, prawdopodobnie ułożonych na kupę po czasie, przy wejściu do stodoły: +www.scrapbookpages.com
Tutaj zdjęcie „wkopanego” pod drzwi ciała, w nienaturalnej pozie, ale jakże wartościowego dla reporterów wojennych: +www.scrapbookpages.com Opowiadają, że ten jeniec w pasiaku uciekał ze stodoły kopiąc w ziemi pod drzwiami tunel gołymi rękami. Proszę zwrócić uwagę, ile słomy leży wokół, która nie zajęła się od ognia..
A tutaj widać, że trupy mają na sobie odzież, praktycznie niespaloną, ale za to widać miejscowe (punktowe) nadpalenia, prawdopodobnie pochodzące od bomb fosforowych (uwaga drastyczne, lepiej nie oglądać): +www.scrapbookpages.com
Pytam się, ile benzyny trzeba by było użyć (i kto nią wtedy pod koniec wojny dysponował), by przeprowadzić egzekucję tak wielkiej liczby ponad 1000 osób w jednym jedynym miejscu, do samego końca? Na przykład to zdjęcie stodoły: +www.scrapbookpages.com można sobie powiększyć i zobaczyć, czy na ścianie szczytowej, tuz pod dachem, tam gdzie są otwory wentylacyjne, widać jakiekolwiek ślady osmaleń od dymu. Ja ich nie dostrzegam.
Moja hipoteza badawcza: tam gdzie w krótkim czasie ginie dużo ludzi, ciała zabitych sa składane w dużych halach, by mogły przychodzić rodziny i rozpoznawać ciała swych bliskich. Tak było np. w czasie wojny na Bałkanach, i nie tylko.

Masz rację MatiRani, że nowa wiedza opiera się na „barkach tytanów”: Znam takich. Jeden z nich nazywa się Ralf Kosiek, W jednej ze swych prac historycznych obiecał zająć się bliżej tematem Gardelegen, za jakieś pół roku, wtedy wyjdzie V tom „Der grosse Wendig”, więc w każdej chwili będę mógł do tego wrócić, podając więcej szczegółów z jego badań.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Jedwabne to niemiecka zbrodnia, dość przepraszania! 
MatiRani, 2013.02.16 o 17:20
Hanys, dodam tylko dla czystosci i perfekcyjnosci rozumowania, ze nie wysztkie "barki" zasluguja aby na nich stawac.
Wiesz, ze kazdy zgodny z moja ocena historii Twój artykul popieram i cenie, natomiast te które sie z moim swiatopogladem nie zgadzaja - krytykuje. ( czasami niegrzecznie - sorki )
Ciekawe co wyciagasz na swiatlo dzienne w tych komentarzach - rzuca swiatlo na to co sie pod koniec wojny dzialo i na to, jak nam sie przedstawia propagandowo historie. Trzeba jeszcze analizowac W JAKIM CELU sie falszuje te fakty.
pozdrawiam serdecznie
MLR
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Jedwabne to niemiecka zbrodnia, dość przepraszania! 
Hanys, 2013.02.16 o 19:13
R.Kosiek napisał swego czasu książkę opartą na wspomnieniach rosyjskich robotników przymusowych z jego rodzinnej miejscowości. Zebrał relacje z pierwszej ręki, czyli od ruskich robotników. I za to wyleciał z pracy, bo to nie pasowało do "całokształtu" kłamcom i obłudnikom powojennym. I za to właśnie ja go cenię.

W każdej chwili mogę przedstawić Ci np. zdjęcia ze zwałami trupów więźniów z Buchenwaldu czy Dachau (tuż po wyzwoleniu tych obozów), którzy nie zginęły z rąk siepaczy obozowych, ale od bomb i pocisków Jankesów. Mnie ta wiedza w zupełności wystarcza, a Ty, jak chcesz, możesz sam sobie robić analizę pt. "W jakim celu?"
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Jedwabne to niemiecka zbrodnia, dość przepraszania! 
MatiRani, 2013.02.16 o 19:27
Tobie ta wiedza wystarcza w zupelnosci do czego?
???


Dziadek byl w Dachau. opowiadal, ze najwiecej ich zginelo pod koniec wojny, nie tyle od kul ile z glodu, chorób i porachunków miedzy wiezniami czy walki o przezycie. Niemcy normalnie utrzymywali wiezniów w czystosci i jakim takim zdrowiu aby pracowali. Pod koniec wojny juz nei dochodzila pomoc Czerwonego Krzyza ani niemieckie prowizje ani jeszcze pomoc aliancka. Byl to morderczy okres strasznego glodu i rozwoju chorób zakaznych. Oczywiscie Niemcy w Dachau zamordowali i zakatowali wielu. Kto im sie nie podobal dostawal kule albo psy albo pala po glowie.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Jedwabne to niemiecka zbrodnia, dość przepraszania! 
Hanys, 2013.02.16 o 20:57
Do czego wystarcza? Do tego, żeby wiedzieć to, co wiem.

Masz absolutną racje, że nawięcej więźniów zginęło w ostatnim roku wojny z niedożywienia i chorób, gdy przez Niemcy przechodziły fala za falą barbarzyńskie bombardowania, gdy rwało się zaopatrzenie frontu i ludności cywilnej. Bombardowania były chyba uzasadnione, ponieważ Jankesi bardzo się wystraszyli wynalazków niemieckich np. z doliny Jonastal, i musieli postawić wszystko na jedną kartę. Co do ilości zakatowanych, to miałbym wątpliwości, czy z rąk alianckich nie było ich przypadkiem znacznie więcej, co z niemieckich.

Kiedyś przeczytałem książkę "Teufel und Verdammte", napisaną przez Żyda Benedikta Kautsky'ego, i wydaną rok po wojnie. On przesiedział 7 lat w obozach KZ, między innymi w Buchenwaldzie, Dachau, Oświęcimiu. Najbardziej chwalił sobie pobyt w Dachau. W Oświęcimiu był świadkiem obozowych egzekucji, wg jego słów było ich kilka w roku. Opisał także w szczegółach jedną z ucieczek obozowych, gdy za druty uciekło kilku Polaków, bodajże razem z dwoma Żydami. Jednego Żyda, z jakichs tam powodów, Polacy zabili już za drutami. Złapano ich wszystkich, lecz żadnemu nie stała się krzywda z powodu tej ucieczki. Po jakimś czasie Polaków odesłano do innego obozu i wtedy ten Żyd, który z nimi uciekał, zdobył się na odwagę i wyznał Niemcom, że jego kolegę zaciukano podczas wspólnej ucieczki. Niemcy to sprawdzili, odszukali Polaków w innym już obozie i powiesili. Co z tego wynika? Ano to, że nie wszystko, co się wtedy działo w obozach, można interpretować tylko w dwóch kolorach: białym i czarnym.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Jedwabne to niemiecka zbrodnia, dość przepraszania! 
MatiRani, 2013.02.16 o 21:12
Zgoda. Mamy wspólna baze z drobnymi róznicami, niewiele znaczacymi.

Teraz co do "wiedziec" : - jedna sprawa sa fakty= wiedza o tym co sie dziala, a druga laczenie w calosc dynamiki systemu dzialaniem którego te fakty zostaly wywolane.
pozdr
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Jedwabne to niemiecka zbrodnia, dość przepraszania! 
p.e.1984, 2013.02.16 o 17:56
Jak Pan opublikuje recenzowany tekst na ten temat w poważnym czasopiśmie historycznym będziemy mogli wrócić do rozmowy. Futryny są okopcone. Ludzie w stodole najprawdopodobniej w znacznej części się nie spalili, tylko podusili czadem. Po co Niemcy mieliby strzelać po ścianach? Żeby się narazić na rykoszety?
Pan jest dla mnie trochę mniej wiarygodny od kogoś, kto opublikował monografię. Ale jak Pan opublikuje recenzowaną monografię skłonię się w pas i przyznam Panu rację. Do tego momentu Pana "rewelacji" nie kupuję.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Jedwabne to niemiecka zbrodnia, dość przepraszania! 
Hanys, 2013.02.16 o 18:19
A dla mnie Pan będzie w tym momencie wiarygodny i zdejmę przed Panem czapkę, gdy przedstawi logicznie spójną argumentację. Może ona całkowicie odbiegać od "historycznych recenzowanych monografii", których większość mam, za przeproszeniem, w d.upie.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Jedwabne to niemiecka zbrodnia, dość przepraszania! 
janekk, 2013.02.16 o 16:10
p.e.1984,
szanowny autor dostał 8 piątek czyli jest nas tu trochę Polaków
Jakieś siedem mogę zgadnąć ale brakuje mi jednej osoby
może Mufti? Paweł? pan Szmidt? pan Hanys?
panowie (lub panie) zaspokojcie moją ciekawość
pozdrawiam
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Jedwabne to niemiecka zbrodnia, dość przepraszania! 
p.e.1984, 2013.02.16 o 16:28
Jedna z nich to mój eksperyment - "czy można oceniać własne posty". Można. Ale zaraz spróbuję wycofać się z oceny na (-). Żeby się Panu "ułamki zgadzały".

Pozdrawiam

P.S. Dało się.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Jedwabne to niemiecka zbrodnia, dość przepraszania! 
Toja, 2013.02.16 o 19:20
Witam!
No to gdzie sie podzial moj glos????
Pozdrawiam
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Jedwabne to niemiecka zbrodnia, dość przepraszania! 
janekk, 2013.02.16 o 16:50
p.e.1984,
Ze strony czysto formalnej przeprosiny Kwaśniewskiego są nieważne i to z dwóch powodów
1. nie może Żyd wypowiadać się w imieniu Polaków
2. nie można stosować zasady odpowiedzialności zbiorowej (nawet gdyby sprawa dotyczyła udowodnionej)
Podobnie jak w przypadku Polaków zdarzały się niechlubne wyjątki, tak w przypadku Żydów przypadki odważnej i uczciwej postawy należały do wyjątków więc teraz trzeba to nadrobić propagandą umniejszając zasługi jednych i wyolbrzymiając drugich

pozdrawiam
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Jedwabne to niemiecka zbrodnia, dość przepraszania! 
p.e.1984, 2013.02.16 o 18:02
Tak, ale w tej hucpie nie chodzi o to, że przeprosiny są nieważne. Chodzi o to, by Żydzi tak długo przepraszali Żydów w imieniu Polaków, by Polacy poczuli się wreszcie winni i padli na kolana przed rasą Panów - prosząc o wybaczenie. I płacąc ileś tam miliardów, oddając kamienice i przeprowadzając się na ulice.

W stosunkach międzynarodowych niestety nie ma innej możliwości jak "odpowiedzialność zbiorowa". Szczególnie, kiedy pewne czyny są efektem podzielanych przez całą nacje poglądów. I nie piszę tu o Polakach (lista żydowskich zdrad jest w połowie tego tekstu: +palmereldritch1984.wordpress.com )
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Jedwabne to niemiecka zbrodnia, dość przepraszania! 
janekk, 2013.02.16 o 19:11
p.e.1984
o odpowiedzialności można mówić przed sądem, w stosunkach międzynarodowych jest polityka.
Gdyby politykę w imieniu Polski robili Polacy nikt nie odważyłby się wysuwać fałszywych oskarżeń bo musiałby je udowodnić albo odszczekać
pozdrawiam
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
 
login:
hasło:
 
załóż konto, załóż bloga!
Więcej funkcji, w tym ocenianie i komentowanie artykułów.
odzyskaj hasło